Programokért felelős igazgató munkatársai

Prőhle Gergely (1965) volt nagykövet, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének programigazgatója. Középiskolai tanulmányait Budapesten végezte, egyetemi tanulmányokat Budapesten, Jénában és Hamburgban germanisztika, hungarológia és nemzetközi kapcsolatok szakon folytatott, 1989-ben diplomázott az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Bölcsészettudományi Karán. Szakmai pályafutása során dolgozott az ELTE Idegennyelvi Lektorátusán, vezette a Friedrich Naumann Stiftung magyarországi képviseletét, majd 1998-ban a kulturális tárca közigazgatási államtitkára lett. 2000-2005-ig Berlinben majd Bernben volt Magyarország nagykövete. Ezt követően a Külügyminisztérium állományában dolgozott különböző beosztásokban, amit négy évre megszakított, amikor is az üzleti szférában helyezkedett el egy nemzetközi tanácsadó vállalat munkatársaként. A Külügyminisztérium, majd az Emberi Erőforrások Minisztériumának helyettes államtitkáraként az európai uniós kapcsolatokat felügyelte, de portfoliójába tartozott a V4-es együttműködés és a Közép-Európai Kezdeményezés is. 2006 óta a Magyarországi Evangélikus Egyház világi vezetője, magas német, olasz és lengyel állami kitüntetések birtokosa. Négy gyermek apja.

 

 

 

 

 

Fernbach-Czibók Zsuzsanna a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének programigazgató-helyettese. Tanulmányait a Budapesti Külkereskedelmi Főiskola nemzetközi kommunikáció szakán, majd a Budapesti Közgazdaságtudományi és Államigazgatási Egyetem (BKÁE, ma Corvinus) nemzetközi kapcsolatok szak Európa főszakirányán végezte, ahol 2002-ben diplomázott. 2002 és 2020 között a (Külgazdasági és) Külügyminisztériumban dolgozott különböző területeken: a Sajtó, Kulturális és Tudományos Főosztályon kezdett, ahol részt vett a Magyarországról szóló kiadványok, kisfilmek, tablókiállítások készítésében; 2003-ban öt hónapig Berlinben a német szövetségi Parlament (Bundestag) ösztöndíjasa volt; majd a szóvivő munkatársaként több külügyminiszter és a minisztérium kommunikációját szervezte; ezt követően a Biztonságpolitikai és Non-Proliferációs Főosztályon multilaterális diplomáciával, az EU közös biztonság- és védelempolitikájával (CSDP); 2010 vége óta pedig az I. Európai/Európai Bilaterális/Nyugat-és Dél-Európa Főosztály német referatúráján bilaterális diplomáciával, a magyar-német kapcsolatok alakulásával és a kétoldalú felső szintű tárgyalások szakmai előkészítésével foglalkozott. Angol, német felsőfokú és francia középfokú nyelvvizsgája van. Két gyermek édesanyja.

 

 

 

 

 

Somorjai Laura a John Lukacs Intézet rendezvényszervezésért és operatív működésért felelős munkatársa. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Államtudományi és Nemzetközi Tanulmányok Karán 2017-ben közigazgatás-szervező diplomát szerzett, majd mesterképzését nemzetközi közszolgálati kapcsolatok – Európa tanulmányok szakirányon folytatta. Diplomamunkáiban a francia törvényhozási rendszert és az Európai Unió bővítéspolitikáját vizsgálta. A Nemzeti Közszolgálati Egyetemen 2017 óta dolgozik. Felsőfokú nyelvvizsgája van angol és középfokú francia nyelvből. Munkája mellett aktívan sportol, 2003 óta lovagol és 2018 óta légtornázik.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dr. Kántor Sára, a John Lukacs Intézet rendezvényszervezésért felelős munkatársa. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem, Nemzetközi Tanulmányok szakán szerzett diplomát 2017-ben, majd a Nemzeti Közszolgálati Egyetem, Államtudományi és Nemzetközi Tanulmányok Karának, államtudományi osztatlan mesterképzési szakán végzett 2023-ban és szerzett kisdoktori címet. Diplomamunkáját a ’Közösségimédia jogi szabályozásának keretrendszere’ témakörében írta. 2020 óta a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Jogtudományi Karának joghallgatója. Elsődleges érdeklődési területe a médiajog. Szabadidejében szívesen sportol és olvas.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dr. Manzinger Krisztián 2005-ben szerzett jogász diplomát a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karán, majd 2007-2008-ban a temesvári Nyugati Egyetem Jogi Karának hallgatója volt Erasmus-ösztöndíjjal. Doktori fokozatát summa cum laude eredménnyel a Károli Gáspár Református Egyetemen szerezte 2019-ben „A területi alapú hatalommegosztás mint a multikulturális európai államok demokratikus stabilitásának lehetséges modellje” című értekezésével. 2019-ben Alfred Cahen-díjat kapott Brüsszelben a CERIS-Université Libre de Bruxelles szervezte nemzetközi tanulmányok képzésen „The Current Peace Process in Colombia As Nation Building – Todos Por Un Nuevo País?” címmel megvédett dolgozatáért. 2008-2010 között a Magyar Országgyűlés Európai Uniós Főosztályának munkatársa, majd osztályvezetője, 2011-2012-ben Magyarország bukaresti nagykövetségének harmadtitkára, 2012-2014 között a Külügyminisztérium Közép-Európai Főosztályának osztályvezetője, 2014-2019 között Magyarország Európai Unió melletti brüsszeli Állandó Képviseletének másodtitkára volt. Jelenleg a Károli Gáspár Református Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara Nemzetközi Jogi Tanszékének megbízott tanszékvezető egyetemi adjunktusa, a magyar-angol kétnyelvű Kisebbségvédelem folyóirat társfőszerkesztője, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos segédmunkatársa, valamint a Magyar Diplomáciai Akadémia kurzusfelelőse. Két magyar nyelvű könyv és több magyar, illetve angol nyelvű tudományos cikk szerzője, továbbá több magyar nyelven megjelent kötet szerkesztője, illetve társszerkesztője. Angolul, románul és spanyolul beszél.

 

 

 

 

Nagy Dénes András a John Lukacs Intézet Visegrádi Négyekre (V4) összpontosító “College of Visegrad+” képzés programkoordinátora. Történész, egyetemi tanulmányait alapszakon a londoni UCL Szláv- és Kelet-Európai Tanulmányok Iskoláján, majd mesteri szinten a Leideni Egyetem Közép- és Kelet-Európai Tanulmányok Központjában folytatta. Szakterületei a Visegrádi Négyek, a Három Tenger Kezdeményezés és a közép-európai térségi együttműködés hatása az Európai Unió intézményrendszerére. Korábban Magyarország 2017-es V4-es elnöksége idején a Miniszterelnökség Európai Uniós Ügyekért felelős Államtitkárságán szolgált közszolgaként. Ezt követően 2020-21 között az Eötvös József Kutatóközpont Európa Stratégia Kutatóintézetében volt a Visegrádi Együttműködésre szakosodó kutató, majd 2022-ben a Századvég Közéleti Tudásközpont Alapítvány Közép-Európa Intézetében volt elemző. Jelenleg az egyetemi tevékenysége mellett az Alapjogokért Központ Nemzetközi Igazgatóságán Közép- és Kelet-Európa elemző. Angol, lengyel és német nyelvtudása felsőfokú, litvánul középfokúan beszél.